



1 of 1 images
Thermo Fisher Scientific Revco Dxf 320bx 115v -40c DXF32040A, Unit EA
Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately Thermo Fisher Scientific Revco Dxf 320bx 115v -40c DXF32040A is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Ultra cold or ultralow chest freezers yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Thermo Fisher Scientific Revco Dxf 320bx 115v -40c DXF32040A
Specifications for Thermo Fisher Scientific Revco Dxf 320bx 115v -40c DXF32040A:
| Catalog number: | Â 89194-934 |
| Type: | Â REFRIG/FREEZERS |
| Description: |  -40°C Upright Freezer |
| Electrical: | Â 115V, 60Hz |
| Capacity: | Â 320 Cryoboxes |
| Volume: | Â 490 L (17.3 cu. ft.) |
| Exterior Dimensions: | Â 197.9H x 84.6W x 98.8D cm (778/9 x 332/7 x 388/9") |
| Shipping Weight: | Â 376 kg (830 lbs.) |
| Supplier No.: | Â DXF32040A |
Package Contents:
- Thermo Fisher Scientific Revco Dxf 320bx 115v -40c DXF32040A / 89194-934





