



1 of 1 images
Thermo Fisher Scientific Revco Uxf 400bx 230v -86c UXF40086V, Unit EA
Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately Thermo Fisher Scientific Revco Uxf 400bx 230v -86c UXF40086V is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Ultra cold or ultralow chest freezers yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Thermo Fisher Scientific Revco Uxf 400bx 230v -86c UXF40086V
Specifications for Thermo Fisher Scientific Revco Uxf 400bx 230v -86c UXF40086V:
| Catalog number: | Â 89194-956 |
| Type: | Â REFRIG/FREEZERS |
| Electrical: | Â 230V, 50Hz |
| Capacity: | Â 400 Cryoboxes |
| Volume: | Â 549 L (19.4 cu. ft.) |
| Exterior Dimensions: | Â 198.1H x 82.2W x 95.5D cm (78 x 322/5 x 373/5") |
| Maximum Load per Shelf: | Â 73.4 kg (165 lbs.) |
| Shipping Weight: | Â 332 kg (731 lbs.) |
| Supplier No.: | Â UXF40086V |
Package Contents:
- Thermo Fisher Scientific Revco Uxf 400bx 230v -86c UXF40086V / 89194-956





