



1 of 1 images
Thermo Fisher Scientific Revco Uxf 500bx 230v -86c UXF50086V, Unit EA
Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately Thermo Fisher Scientific Revco Uxf 500bx 230v -86c UXF50086V is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Ultra cold or ultralow chest freezers yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for Thermo Fisher Scientific Revco Uxf 500bx 230v -86c UXF50086V
Specifications for Thermo Fisher Scientific Revco Uxf 500bx 230v -86c UXF50086V:
| Catalog number: | Â 89194-962 |
| Type: | Â REFRIG/FREEZERS |
| Electrical: | Â 230V, 50Hz |
| Capacity: | Â 500 Cryoboxes |
| Volume: | Â 680 L (24 cu. ft.) |
| Exterior Dimensions: | Â 198.1H x 96.5W x 95.5D cm (78 x 38 x 373/5") |
| Maximum Load per Shelf: | Â 91.7 kg (205 lbs.) |
| Shipping Weight: | Â 355 kg (783 lbs.) |
| Supplier No.: | Â UXF50086V |
Package Contents:
- Thermo Fisher Scientific Revco Uxf 500bx 230v -86c UXF50086V / 89194-962





