



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Badge Name Self Laminate Bx30 AVE5361 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Badges - Name & Holders yourself to try and find the perfect replacement for you!
BadgeName Self Laminate Avery Laminated Laser/Inkjet Id Cards 2 X 3 1/4 30 Cards/Box![]()
| Catalog number: | Â 500000-224 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Compliance, Standards: |  Includes Box Tops for Education® coupon |
| Global Product Type: | Â Name Badge Kits-Self-Laminating |
| Machine Compatibility: | Â Inkjet, Laser |
| Name Badge Holder Material(s): | Â Plastic Laminate |
| Name Badge Label Color(s): | Â White |
| Name Badge Label Length: | Â 3 1/4" |
| Name Badge Label Material(s): | Â Paper |
| Name Badge Label Width: | Â 2" |
| Name Badges Per Sheet: | Â 3 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Sheet Length: | Â 11" |
| Sheet Width: | Â 8 1/2" |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â AVE5361 |