



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Book 9.5x6 Colg Ruld Ast MEA06544 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
Book9.5X6Colg RuldAst Mead Mid Tier Single Subject Notebook College Rule 6 X 9-1/2 We 80 Sheets/Pad![]()
| Catalog number: | Â 500002-227 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Assorted |
| Height: | Â 9 1/2 " |
| Sheet Size: | Â 9 1/2" x 6" |
| Width: | Â 6 " |
| Backing: | Â 30 pt, Kraft |
| Binding: | Â Coil-Lock |
| Cover Material(s): | Â Durapress |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| Lines Per Page: | Â 30 |
| No. of Sheets per Pad: | Â 80 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Pads/Note Pads Special Features: | Â Nonperforated Pages |
| Paper Weight: | Â 15 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Punched/Unpunched: | Â Unpunched |
| Ruling: | Â College |
| Ruling Color(s): | Â Blue |
| Sheet Perforation: | Â Unperforated |
| Subjects: | Â 1 |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â MEA06544 |