



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Book Memo 5.25x3.25 Bk ESS380812 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
BookMemo 5.25X3.25Bk Boorum & Pease Pocket Size Bound Memo Book Ruled 3-1/4 X 5-1/4 White 72 Sheets/Pad![]()
| Catalog number: | Â 500002-452 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Black |
| Height: | Â 5 1/4 " |
| Sheet Size: | Â 5 1/4" x 3 1/4" |
| Width: | Â 3 1/4 " |
| Backing: | Â 36 pt, Redflex |
| Binding: | Â Sewn |
| Binding Edge: | Â Side |
| Cover Material(s): | Â Vinyl |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| Lines Per Page: | Â 20 |
| No. of Sheets per Pad: | Â 72 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Weight: | Â 16 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Punched/Unpunched: | Â Unpunched |
| Ruling: | Â Ruled |
| Ruling Color(s): | Â Light Blue |
| Sheet Perforation: | Â Unperforated |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â ESS380812 |