



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Book Theme 10.5x8 70sh MEA05510 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
BookTheme10.5X870Sh Mead Spiral Bound Notebook Wide/Margin Rule 8 X 10-1/2 White 70 Sheets/Pad![]()
| Catalog number: | Â 500002-610 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Assorted |
| Height: | Â 10 1/2 " |
| Sheet Size: | Â 10 1/2" x 8" |
| Width: | Â 8 " |
| Backing: | Â 14 pt, Kraft |
| Binding: | Â Spiral |
| Binding Edge: | Â Side |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| Lines Per Page: | Â 26 |
| No. of Dividers: | Â - |
| No. of Sheets per Pad: | Â 70 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Pads/Note Pads Special Features: | Â Single-Subject |
| Paper Weight: | Â 15 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Punched/Unpunched: | Â 3-Hole Side Punched |
| Ruling: | Â Wide |
| Ruling Color(s): | Â Blue |
| Sheet Perforation: | Â Unperforated |
| Subjects: | Â 1 |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â MEA05510 |