



Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately United Stationers Box Inter-office Lg Pl BDY562632 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Laboratory Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Box Inter-office Lg Pl BDY562632
BoxInter-OfficeLgPlt Buddy Products Wall-Mountable Interoffice Mail Collection Box 18W X 7D X 18H Platinum![]()
Specifications for United Stationers Box Inter-office Lg Pl BDY562632:
| Catalog number: | Â 500003-099 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Height: | Â 18 " |
| Depth: | Â 7 " |
| Material: | Â Steel |
| Width: | Â 18 " |
| Color: | Â Platinum |
| Global Product Type: | Â Interoffice Mailboxes-Collection |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 30 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Slot Size: | Â 10 1/2" x 1" |
| Total Recycled Content Percent: | Â 30 % |
| Supplier No.: | Â BDY562632 |
Package Contents:
- United Stationers Box Inter-office Lg Pl BDY562632 / 500003-099























