



Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately United Stationers Cart 3 Shf 37x42 Pty BREF336 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Laboratory Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Cart 3 Shf 37x42 Pty BREF336
Cart3 Shf37X42Pty Bretford Steel Flat Shelf Cart 3-Shelf 37 X 18 X 42 Putty![]()
Specifications for United Stationers Cart 3 Shf 37x42 Pty BREF336:
| Catalog number: | Â 500004-342 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| No. of Shelves: | Â 3 |
| Height: | Â 43 " |
| Depth: | Â 18 " |
| Material: | Â Heavy Gauge Steel |
| Width: | Â 36 " |
| Color: | Â Putty |
| Caster/Glide/Wheel Type: | Â Four 4" Casters |
| Global Product Type: | Â Carts & Stands-Shelf Cart |
| Height Between Shelves: | Â 12" |
| No. of Handles: | Â 2 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 30 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Shelf Type: | Â Deep |
| Total Recycled Content Percent: | Â 30 % |
| Supplier No.: | Â BREF336 |
Package Contents:
- United Stationers Cart 3 Shf 37x42 Pty BREF336 / 500004-342























