



Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately United Stationers Cart Beverage Folding Bk SAF8965BL is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Laboratory Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Cart Beverage Folding Bk SAF8965BL
CartBeverageFoldingBk Safco Folding Office/Beverage Cart 2-Shelf 26 X 15 X 30 Black![]()
Specifications for United Stationers Cart Beverage Folding Bk SAF8965BL:
| Catalog number: | Â 500004-371 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| No. of Shelves: | Â 2 |
| Height: | Â 30 " |
| Depth: | Â 15 " |
| Width: | Â 26 " |
| Color: | Â Black |
| Capacity (text): | Â Capacity: 30 lbs. |
| Caster/Glide/Wheel Type: | Â Four 3 1/2" Casters |
| Global Product Type: | Â Carts & Stands-Shelf Cart |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Shelf Type: | Â Folding Bottom, Folding Top |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â SAF8965BL |
Package Contents:
- United Stationers Cart Beverage Folding Bk SAF8965BL / 500004-371























