



Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately United Stationers Cart Beverage Mobile Bk SAF8964BL is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Laboratory Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Cart Beverage Mobile Bk SAF8964BL
CartBeverageMobileBk Safco Mobile Beverage Cart 33-1/2 X 21-3/4 X 43 Black![]()
Specifications for United Stationers Cart Beverage Mobile Bk SAF8964BL:
| Catalog number: | Â 500004-372 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Height: | Â 43 " |
| Depth: | Â 21 3/4 " |
| Material: | Â Melamine |
| Width: | Â 33 1/2 " |
| Color: | Â Black |
| Caster/Glide/Wheel Type: | Â Four 3 1/2" Swivel Casters (2 Locking) |
| Global Product Type: | Â Carts & Stands-Shelf Cart |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â SAF8964BL |
Package Contents:
- United Stationers Cart Beverage Mobile Bk SAF8964BL / 500004-372























