



Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately United Stationers Cart Book 3 Shf Pty BREL330 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Laboratory Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Cart Book 3 Shf Pty BREL330
CartBook3 ShfPty Bretford Steel Slant Shelf Single-Sided Book Cart 3-Shelf 31 X 13 X 42 Putty![]()
Specifications for United Stationers Cart Book 3 Shf Pty BREL330:
| Catalog number: | Â 500004-378 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| No. of Shelves: | Â 3 |
| Height: | Â 43 " |
| Depth: | Â 14 " |
| Material: | Â Steel |
| Width: | Â 36 " |
| Color: | Â Putty |
| Carts and Stands Special Features: | Â Three-Shelf Cart |
| Caster/Glide/Wheel Type: | Â Four 4" Casters |
| Compliance, Standards: |  GREENGUARD Indoor Air Quality Certified® |
| Global Product Type: | Â Carts & Stands-Shelf Cart |
| Height Between Shelves: | Â 12" |
| No. of Handles: | Â 2 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 30 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Shelf Type: | Â Deep |
| Total Recycled Content Percent: | Â 30 % |
| Supplier No.: | Â BREL330 |
Package Contents:
- United Stationers Cart Book 3 Shf Pty BREL330 / 500004-378























