



Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately United Stationers Cart Book Scoot Bk SAF5335BL is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Laboratory Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Cart Book Scoot Bk SAF5335BL
CartBook ScootBk Safco Scoot Book Cart 6-Shelf 40 X 17-1/2 X 41-1/2 Black![]()
Specifications for United Stationers Cart Book Scoot Bk SAF5335BL:
| Catalog number: | Â 500004-374 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| No. of Shelves: | Â 6 |
| Height: | Â 41 1/2 " |
| Depth: | Â 17 1/2 " |
| Material: | Â Steel |
| Width: | Â 40 " |
| Color: | Â Black |
| Finish: | Â Powder Coated |
| Carts and Stands Special Features: | Â Double-Sided Cart |
| Caster/Glide/Wheel Type: | Â Four Oversized Casters |
| Compliance, Standards: |  GREENGUARD Indoor Air Quality Certified® |
| Global Product Type: | Â Carts & Stands-Book |
| Handle Type: | Â Loop |
| Height Between Shelves: | Â 12" |
| No. of Handles: | Â 2 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Shelf Type: | Â Fixed, Slanted |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â SAF5335BL |
Package Contents:
- United Stationers Cart Book Scoot Bk SAF5335BL / 500004-374























