



Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately United Stationers Cart Cleaning High Cap Bk RCP9T7200BK is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Laboratory Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Cart Cleaning High Cap Bk RCP9T7200BK
CartCleaningHigh CapBk Rubbermaid Commercial High Capacity Cleaning Cart 21-3/4 X 49-3/4 X 38-3/8 Black![]()
Specifications for United Stationers Cart Cleaning High Cap Bk RCP9T7200BK:
| Catalog number: | Â 500004-400 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Height: | Â 38 3/8 " |
| Depth: | Â 49 3/4 " |
| Material: | Â Aluminum, Plastic |
| Width: | Â 21 3/4 " |
| Color: | Â Black |
| Caster/Glide/Wheel Type: | Â Two 4" Swivel Casters and Two 8" Wheels. |
| Global Product Type: | Â Carts & Stands-Utility Cart |
| Handle Type: | Â Comfort Grip |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â RCP9T7200BK |
Package Contents:
- United Stationers Cart Cleaning High Cap Bk RCP9T7200BK / 500004-400























