



1 of 1 images
United Stationers Cart Mail Economy Chm FEL4092001, Unit EA
Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately United Stationers Cart Mail Economy Chm FEL4092001 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Laboratory Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Cart Mail Economy Chm FEL4092001
Specifications for United Stationers Cart Mail Economy Chm FEL4092001:
| Catalog number: | Â 500038-696 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| No. of Shelves: | Â 2 |
| Height: | Â 39 1/4 " |
| Depth: | Â 38 " |
| Material: | Â Steel |
| Width: | Â 20 1/2 " |
| Color: | Â Chamois |
| Cart Type: | Â Mail Cart |
| Caster/Glide/Wheel Type: | Â Two Swivel Casters, Two Wheels |
| Global Product Type: | Â Carts & Stands-Mail Cart |
| No. of Handles: | Â 1 |
| No. of Wheels: | Â 4 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Shelf Color: | Â Chamois |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â FEL4092001 |
Package Contents:
- United Stationers Cart Mail Economy Chm FEL4092001 / 500038-696























