



Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately United Stationers Cart Service My SAF8953MH is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Laboratory Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Cart Service My SAF8953MH
CartServiceMy Safco Mobile Refreshment Center 1-Shelf 23 X 18 X 31 Mahogany![]()
Specifications for United Stationers Cart Service My SAF8953MH:
| Catalog number: | Â 500004-549 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| No. of Shelves: | Â 1 |
| Height: | Â 31 " |
| No. of Drawers: | Â - |
| No. of Doors: | Â 2 |
| Depth: | Â 18 " |
| Material: | Â Laminated |
| Width: | Â 23 " |
| Finish: | Â - |
| Color: | Â Mahogany |
| Caster/Glide/Wheel Type: | Â Four 2" Swivel Casters (2 Locking) |
| Global Product Type: | Â Carts & Stands-Shelf Cart |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Shelf Type: | Â - |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Top Material Features: | Â Heat Resistant, Scratch Resistant, Stain Resistant |
| Top Thickness: | Â 3/4" |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â SAF8953MH |
Package Contents:
- United Stationers Cart Service My SAF8953MH / 500004-549























