



Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately United Stationers Cart Tote Wire MLNCTT2 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Laboratory Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Cart Tote Wire MLNCTT2
CartToteWire Mayline Kwik-File Mailflow-To-Go 3-Shelf Wire Tote Cart 43-1/2 X 18 X 55 Chrome![]()
Specifications for United Stationers Cart Tote Wire MLNCTT2:
| Catalog number: | Â 500004-565 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Shelf Dimensions: | Â Inside Shelf 41" Wide |
| For Use With: | Â MLN-90225 (sold separately) |
| No. of Shelves: | Â 3 |
| Height: | Â 55 " |
| Depth: | Â 18 " |
| Material: | Â 1" Dia., 16-gauge Steel Tubing |
| Width: | Â 43 1/2 " |
| Color: | Â Brushed Chrome |
| Caster/Glide/Wheel Type: | Â Four 5" Casters |
| Global Product Type: | Â Carts & Stands-Shelf Cart |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Shelf Type: | Â Slanted |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â MLNCTT2 |
Package Contents:
- United Stationers Cart Tote Wire MLNCTT2 / 500004-565























