



Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately United Stationers Cart Utility Lck Door Bk RCP345700BLA is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Laboratory Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Cart Utility Lck Door Bk RCP345700BLA
CartUtilityLck DoorBk Rubbermaid Utility Cart W/Locking Doors 2-Shelf 200Lbs 33-5/8 X 18-5/8 X 37-3/4 Black![]()
Specifications for United Stationers Cart Utility Lck Door Bk RCP345700BLA:
| Catalog number: | Â 500004-585 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| No. of Shelves: | Â 2 |
| Height: | Â 37 3/4 " |
| Depth: | Â 18 5/8 " |
| Material: | Â Heavy-Duty Polypropylene |
| Width: | Â 33 5/8 " |
| Color: | Â Black |
| Capacity (text): | Â Capacity: 200 lbs. |
| Caster/Glide/Wheel Type: | Â Four 4" Non-Marking Swivel Casters |
| Global Product Type: | Â Carts & Stands-Shelf Cart |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â RCP345700BLA |
Package Contents:
- United Stationers Cart Utility Lck Door Bk RCP345700BLA / 500004-585























