



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Case Laptp/ovrntr 22dlsd KTKLGCC222 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Brief Cases And Luggage yourself to try and find the perfect replacement for you!
CaseLaptp/Ovrntr22Dlsd Kantek Rolling Dual-Side Laptop/Overnight Case Nylon 15 X 11 X 22 Black![]()
| Catalog number: | Â 500004-882 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Handle Color: | Â Black |
| Handle Material: | Â Aluminum |
| Height: | Â 22 " |
| Closure: | Â Zipper |
| Depth: | Â 9 " |
| Material: | Â Ballistic Nylon |
| Width: | Â 16 " |
| Color: | Â Black |
| Carrying Method: | Â Retractable Handle |
| Cases Special Features: | Â Notebook/Overnighter Case with Zippered Suit Carrier |
| For Device Type: | Â Notebook |
| Global Product Type: | Â Cases-Notebook |
| Inner Depth: | Â 3 1/2" |
| Inner Height: | Â 11 1/2" |
| Inner Width: | Â 13 1/2" |
| Interior Color: | Â Black |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Wheels/Feet: | Â In-Line Skate Wheels |
| Supplier No.: | Â KTKLGCC222 |