



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Case Leather Cmptr Bk BND546110BLK is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Brief Cases And Luggage yourself to try and find the perfect replacement for you!
CaseLeatherCmptrBk Bond Street Ltd. Rolling Computer/Catalog Case Leather 19 X 9 X 15-1/2 Black![]()
| Catalog number: | Â 500004-883 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Handle Color: | Â Black |
| Height: | Â 15 1/2 " |
| Closure: | Â Zipper |
| Depth: | Â 9 " |
| Material: | Â Leather |
| Width: | Â 19 " |
| Color: | Â Black |
| Carrying Method: | Â Handle, Telescopic Handle |
| Fits Notebook Size: | Â 17.000" |
| For Device Type: | Â Notebook |
| Global Product Type: | Â Cases-Notebook |
| Inner Depth: | Â 2 1/2" |
| Inner Height: | Â 12 1/2" |
| Inner Width: | Â 13 1/2" |
| Interior Color: | Â Black |
| Lock(s): | Â Combination |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Wheels/Feet: | Â Roller Blade Wheels |
| Supplier No.: | Â BND546110BLK |