



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Case Notebook Rolling Bk TRGTCG717 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Brief Cases And Luggage yourself to try and find the perfect replacement for you!
CaseNotebookRollingBk Targus Rolling Travel Laptop Case Nylon 18 X 10 X 15 Black![]()
| Catalog number: | Â 500004-893 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Handle Color: | Â Black |
| Handle Material: | Â Aluminum |
| Height: | Â 15 " |
| Closure: | Â Zipper |
| Depth: | Â 10 " |
| Material: | Â Nylon |
| Width: | Â 18 " |
| Color: | Â Black |
| Carrying Method: | Â Carrying Handle |
| Fits Notebook Size: | Â 16.500" |
| For Device Type: | Â Mobile Phone, Notebook |
| Global Product Type: | Â Cases-Notebook |
| Inner Depth: | Â 2 1/4" |
| Inner Height: | Â 13" |
| Inner Width: | Â 16 1/2" |
| Interior Color: | Â Black |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Wheels/Feet: | Â Polyurethane Wheels |
| Supplier No.: | Â TRGTCG717 |