



Tap Tap to Zoom
Product No Longer Available
Unfortunately United Stationers Container Mail Tote 3/ct MLN90225 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Laboratory Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Container Mail Tote 3/ct MLN90225
ContainerMail Tote3/Ct Mayline Mail Totes Mail Tubs 18-1/4W X 13-1/4D X 11-1/2H![]()
Specifications for United Stationers Container Mail Tote 3/ct MLN90225:
| Catalog number: | Â 500006-451 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Height: | Â 11 1/2 " |
| Depth: | Â 13 1/4 " |
| Material: | Â Wire Rod Reinforced Polyethylene |
| Width: | Â 18 1/4 " |
| Color: | Â Translucent White |
| Box Type: | Â Portable |
| Global Product Type: | Â File Boxes-Portable |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â MLN90225 |
Package Contents:
- United Stationers Container Mail Tote 3/ct MLN90225 / 500006-451























