



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Corner Left Module Mcy BSHWC72432 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Desk fixtures yourself to try and find the perfect replacement for you!
CornerLeft ModuleMcy Bush Series C Left Corner Desk Module 71W X 35-1/2D Natural Cherry/Graphite Gray![]()
| Catalog number: | Â 500006-600 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| For Use With: |  Bush® Series C Bow Front Desk, Rectangular Desk and Lateral File |
| Height: | Â 29 7/8 " |
| Depth: | Â 35 1/2 " |
| Width: | Â 71 " |
| Compliance, Standards: | Â Meets or exceeds ANSI/BIFMA standards |
| Corner/Edge Style: | Â PVC Protective Edge |
| Desk Special Features: | Â Left Corner Module |
| Frame Color/Finish: | Â Graphite Gray |
| Frame Material: | Â Laminate |
| Global Product Type: | Â Desks-Left Corner Desk |
| Maximum Depth: | Â 35 1/2" |
| Maximum Height: | Â 29 7/8" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 1 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 95 % |
| Series Name: |  Bush® Series C |
| Top Color/Finish: | Â Natural Cherry |
| Top Material: | Â Melamine |
| Top Shape: | Â Corner |
| Top Thickness: | Â 1" |
| Total Recycled Content Percent: | Â 96 % |
| Supplier No.: | Â BSHWC72432 |