



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Desk 60in L Desk-bx 1 Mca BSH2930MCA103 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Desk fixtures yourself to try and find the perfect replacement for you!
| Catalog number: | Â 500038-321 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| For Use With: |  Bush® Enterprise Collection Low Hutch, Articulating Keyboard Shelf and Multipurpose Drawer |
| Height: | Â 30 " |
| No. of Drawers: | Â 3 |
| Depth: | Â 60 " |
| Width: | Â 60 " |
| Maximum Width: | Â 60 " |
| Compliance, Standards: | Â Meets or exceeds ANSI/BIFMA standards |
| Disclaimer Statement(s): | Â Desk and Pedestals sold and shipped separately"ORDER BOTH. |
| Drawer Types: | Â Right: File/File |
| Frame Color/Finish: | Â Mocha Cherry |
| Frame Material: | Â Melamine |
| Global Product Type: | Â Desks |
| Maximum Depth: | Â 60" |
| Maximum Height: | Â 30" |
| No. of Pedestals: | Â 2 |
| Pedestal Type: | Â Full-Height, Locking |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 1 % |
| Series Name: |  Bush® Enterprise Collection |
| Top Color/Finish: | Â Mocha Cherry |
| Top Material: | Â Melamine |
| Top Shape: | Â L-Shape |
| Top Thickness: | Â 1" |
| Supplier No.: | Â BSH2930MCA103 |