



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Deskrecptnshellmch MLNMRS7278MC is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Desk fixtures yourself to try and find the perfect replacement for you!
Desk Recptn Shell Mch Mira series wood veneer reception desk shell 72w x 36d x 43 1/2h medium cherry![]()
| Catalog number: | Â 500043-617 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Height: | Â 43 1/2 " |
| Depth: | Â 36 " |
| Width: | Â 72 " |
| Maximum Width: | Â 72 " |
| Compliance, Standards: | Â California Air Resources Board (CARB) Compliant |
| Frame Color/Finish: | Â Medium Cherry |
| Frame Material: | Â Cherry Veneer |
| Global Product Type: | Â Desks-Reception Desk |
| Maximum Depth: | Â 36" |
| Maximum Height: | Â 43 1/2" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Series Name: |  Mayline® Mira Series |
| Top Color/Finish: | Â Medium Cherry |
| Top Material: | Â Cherry Veneer |
| Top Shape: | Â Rectangular |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â MLNMRS7278MC |