



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Door Kit 2 Door 35.5 My St2 ALEVA291615MY is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Shelving - Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
Door Kit 2 Door 35.5My Alera Valencia Series Hutch Doors Laminate 15-3/4W X 3/4D X 15H Mahogany 2/St![]()
| Catalog number: | 500008-656 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| For Use With: | Alera® 34" wide Open Storage Hutch: ALE-VA293415MY |
| Height: | 15 " |
| No. of Doors: | 2 |
| Depth: | 3/4 " |
| Material: | Laminated |
| Thickness: | 0.750 in |
| Width: | 15 1/2 " |
| Color: | Mahogany |
| Compliance, Standards: | GREENGUARD Indoor Air Quality Certified®, Meets or exceeds ANSI/BIFMA standards |
| Disclaimer Statement(s): | Hutch and Doors sold and shipped separately"ORDER BOTH. |
| Global Product Type: | Hutch & Bookcase Doors |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Series Name: | Alera® Valencia Series |
| Total Recycled Content Percent: | 0 % |
| Supplier No.: | ALEVA291615MY |