



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Door Kit 66hutch 4dr Mah St4 ALEVA291530MY is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Shelving - Storage yourself to try and find the perfect replacement for you!
DoorKit66Hutch4DrMah Alera Valencia Series Hutch Doors Laminate 16-3/4W X 3/4D X 15H Mahogany 4/St![]()
| Catalog number: | 500008-686 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| For Use With: | Alera® 66" wide Open Storage Hutch: ALE-VA6615MY |
| Height: | 15 " |
| No. of Doors: | 4 |
| Depth: | 3/4 " |
| Material: | Laminated |
| Thickness: | 0.750 in |
| Width: | 15 1/2 " |
| Color: | Mahogany |
| Compliance, Standards: | GREENGUARD Indoor Air Quality Certified®, Meets or exceeds ANSI/BIFMA standards |
| Disclaimer Statement(s): | Hutch and Doors sold and shipped separately"ORDER BOTH. |
| Global Product Type: | Hutch & Bookcase Doors |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | - |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | - |
| Series Name: | Alera® Valencia Series |
| Total Recycled Content Percent: | - |
| Supplier No.: | ALEVA291530MY |