



Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
United Stationers Doorstop N-skid 1/cd Bge MAS00900 has been discontinued by United Stationers and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Tools & Tool Kits yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Doorstop N-skid 1/cd Bge MAS00900
DoorstopN-Skid1/CdBge Master Caster Big Foot Doorstop Beige 2W X 4-1/2L X 1-1/4H![]()
Specifications for United Stationers Doorstop N-skid 1/cd Bge MAS00900:
| Catalog number: | 500008-699 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Style: | Wedge |
| Height: | 1 1/4 " |
| Depth: | 4 3/4 " |
| Material: | No-Slip Rubber |
| Width: | 2 1/4 " |
| Color: | Beige |
| Global Product Type: | Door Hardware-Doorstop |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | 0 % |
| Supplier No.: | MAS00900 |
Package Contents:
- United Stationers Doorstop N-skid 1/cd Bge MAS00900 / 500008-699