



Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
United Stationers Doorstop N-slip Giant MAS00965 has been discontinued by United Stationers and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Tools & Tool Kits yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Doorstop N-slip Giant MAS00965
DoorstopN-SlipGiant Master Caster Giant Foot Doorstop Safety Orange 3-1/2W X 6-1/4L X 2H![]()
Specifications for United Stationers Doorstop N-slip Giant MAS00965:
| Catalog number: | 500008-703 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Style: | Wedge |
| Height: | 2 " |
| Depth: | 6 3/4 " |
| Material: | No-Slip Rubber |
| Width: | 3 1/2 " |
| Color: | Safety Orange |
| Global Product Type: | Door Hardware-Doorstop |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | 0 % |
| Supplier No.: | MAS00965 |
Package Contents:
- United Stationers Doorstop N-slip Giant MAS00965 / 500008-703