



Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
United Stationers Doorstopbig Foot2pkgy MAS00972 has been discontinued by United Stationers and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Tools & Tool Kits yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Doorstopbig Foot2pkgy MAS00972
Doorstop Big Foot 2Pk Gy Big foot doorstop no-slip rubber wedge 2-1/4w x 4-3/4d x 1-1/4h gray 2/pack![]()
Specifications for United Stationers Doorstopbig Foot2pkgy MAS00972:
| Catalog number: | 500043-497 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Style: | Wedge |
| Height: | 1 1/4 " |
| Depth: | 4 3/4 " |
| Material: | No-Slip Rubber |
| Width: | 2 1/4 " |
| Color: | Gray |
| Global Product Type: | Door Hardware-Doorstop |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | 0 % |
| Supplier No.: | MAS00972 |
Package Contents:
- United Stationers Doorstopbig Foot2pkgy MAS00972 / 500043-497