



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Filter Anti-gl/rad 19-21 MMMEF200XXL is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Monitor Filters yourself to try and find the perfect replacement for you!
FilterAnti-Gl/Rad19-21 3M Executive Flat Frame Monitor Filter 19-21 Crt Antirad./Static/Glare Putty![]()
| Catalog number: | Â 500010-943 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| CRT Monitor Size Range Max: | Â 21.00" |
| CRT Monitor Size Range Min: | Â 19.00" |
| Filter Material: | Â Glass |
| Filter Tint: | Â Light Tint |
| Frame Color/Finish: | Â Putty |
| Frame Material: | Â Plastic |
| Frame Type: | Â Flat Frame |
| Global Product Type: | Â Monitor Filters |
| LCD Monitor Size Range Max: | Â 20.00" |
| LCD Monitor Size Range Min: | Â 19.00" |
| LCD Monitor Size Range: | Â - |
| Maximum Antiglare Protection Percent: | Â 99.0 % |
| Maximum VLF/ELF E-Field Radiation Reduction: | Â 96.0 % |
| Mounting: | Â Hanging |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Widescreen: | Â No |
| Supplier No.: | Â MMMEF200XXL |