



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Filter Privacy 16-17 Bk FEL93780 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Monitor Filters yourself to try and find the perfect replacement for you!
FilterPrivacy16-17Bk Fellowes Privacy Glare Filter For 16-17 Crt/Lcd Antirad./Static/Glare Black![]()
| Catalog number: | Â 500011-036 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| CRT Monitor Size Range Max: | Â 17.00" |
| CRT Monitor Size Range Min: | Â 16.00" |
| Filter Material: | Â Glass |
| Filter Tint: | Â Traditional |
| Frame Color/Finish: | Â Black |
| Frame Material: | Â Plastic |
| Frame Type: | Â Flat Frame |
| Global Product Type: | Â Monitor Filters |
| LCD Monitor Size Range Max: | Â 17.00" |
| LCD Monitor Size Range: | Â 17.00" |
| Maximum Antiglare Protection Percent: | Â 99.0 % |
| Maximum VLF/ELF E-Field Radiation Reduction: | Â 99.0 % |
| Mounting: | Â Universal Mounting Clips |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Widescreen: | Â No |
| Supplier No.: | Â FEL93780 |