



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Holder Badge Pin 3x4 1cbx AVE74540 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Badges - Name & Holders yourself to try and find the perfect replacement for you!
HolderBadge Pin 3X4 1Cbx Avery Pin-Style Badge Holders Side Load 3 X 4 White 100 Inserts/100 Holders![]()
| Catalog number: | Â 500013-292 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Quantity: | Â 100 per box |
| Compliance, Standards: |  Includes Box Tops for Education® coupon |
| Global Product Type: | Â Name Badge Kits-Pin-Style |
| Load Style: | Â Top |
| Machine Compatibility: | Â Inkjet, Laser |
| Name Badge Holder Material(s): | Â Plastic |
| Name Badge Kits Special Features: | Â Pin-Style |
| Name Badge Label Color(s): | Â White |
| Name Badge Label Length: | Â 4" |
| Name Badge Label Material(s): | Â Paper |
| Name Badge Label Width: | Â 3" |
| Name Badges Per Sheet: | Â 6 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Sheet Length: | Â 11" |
| Sheet Width: | Â 8 1/2" |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â AVE74540 |