



Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
United Stationers Mat Airstp Antfatg 2x3 Bk MLL24020302 has been discontinued by United Stationers and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Rubber or vinyl mats yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Mat Airstp Antfatg 2x3 Bk MLL24020302
MatAirstp Antfatg 2X3Bk Guardian Air Step Antifatigue Mat Polypropylene 24 X 36 Black![]()
Specifications for United Stationers Mat Airstp Antfatg 2x3 Bk MLL24020302:
| Catalog number: | 500017-096 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Shape: | Rectangular |
| Application: | Indoor |
| Length: | 36 " |
| Material: | Polypropylene |
| Thickness: | 0.375 in |
| Width: | 24 " |
| Color: | Black |
| Backing Material: | Vinyl |
| Global Product Type: | Mats-Anti-Fatigue Mat |
| Mat Type: | Anti-Fatigue Mat |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | 0 % |
| Supplier No.: | MLL24020302 |
Package Contents:
- United Stationers Mat Airstp Antfatg 2x3 Bk MLL24020302 / 500017-096
