



Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
United Stationers Mat Anti-fatige 36x120 Gy CWNFL3610GY has been discontinued by United Stationers and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Rubber or vinyl mats yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Mat Anti-fatige 36x120 Gy CWNFL3610GY
MatAnti-Fatige 36X120Gy Crown Ribbed Antifatigue Mat Vinyl 36 X 120 Gray![]()
Specifications for United Stationers Mat Anti-fatige 36x120 Gy CWNFL3610GY:
| Catalog number: | 500017-099 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Shape: | Rectangular |
| Application: | Indoor |
| Length: | 120 " |
| Material: | Vinyl |
| Thickness: | 0.375 in |
| Width: | 36 " |
| Color: | Gray |
| Backing Material: | Vinyl |
| Global Product Type: | Mats-Anti-Fatigue Mat |
| Mat Type: | Anti-Fatigue Mat |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | 0 % |
| Supplier No.: | CWNFL3610GY |
Package Contents:
- United Stationers Mat Anti-fatige 36x120 Gy CWNFL3610GY / 500017-099
