



Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
United Stationers Mat Indoor Berber 3x5 Gy CWNCB0035GY has been discontinued by United Stationers and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Rubber or vinyl mats yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Mat Indoor Berber 3x5 Gy CWNCB0035GY
MatIndoorBerber3X5Gy Crown Classic Berber Wiper Mat Nylon/Olefin 36 X 60 Gray![]()
Specifications for United Stationers Mat Indoor Berber 3x5 Gy CWNCB0035GY:
| Catalog number: | 500017-176 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Shape: | Rectangular |
| Application: | Indoor |
| Length: | 60 " |
| Material: | Nylon, Olefin |
| Thickness: | 0.313 in |
| Width: | 36 " |
| Color: | Gray |
| Backing Material: | Vinyl |
| Global Product Type: | Mats-Wiper Mat |
| Mat Type: | Wiper Mat |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | 0 % |
| Supplier No.: | CWNCB0035GY |
Package Contents:
- United Stationers Mat Indoor Berber 3x5 Gy CWNCB0035GY / 500017-176
