



Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
United Stationers Mat Indoor Berber 4x6 Brn CWNCB0046BR has been discontinued by United Stationers and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Rubber or vinyl mats yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Mat Indoor Berber 4x6 Brn CWNCB0046BR
MatIndoorBerber4X6Brn Crown Classic Berber Wiper Mat Nylon/Olefin 48 X 72 Brown![]()
Specifications for United Stationers Mat Indoor Berber 4x6 Brn CWNCB0046BR:
| Catalog number: | 500017-177 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Shape: | Rectangular |
| Application: | Indoor |
| Length: | 72 " |
| Material: | Nylon, Olefin |
| Thickness: | 0.313 in |
| Width: | 48 " |
| Color: | Brown |
| Backing Material: | Vinyl |
| Global Product Type: | Mats-Wiper Mat |
| Mat Type: | Wiper Mat |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | 0 % |
| Supplier No.: | CWNCB0046BR |
Package Contents:
- United Stationers Mat Indoor Berber 4x6 Brn CWNCB0046BR / 500017-177
