



Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
United Stationers Mat Platnm Wlkoff 3x5 Gy MLL94030530 has been discontinued by United Stationers and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Rubber or vinyl mats yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Mat Platnm Wlkoff 3x5 Gy MLL94030530
MatPlatnm Wlkoff 3X5Gy Guardian Platinum Series Indoor Wiper Mat Nylon/Polypropylene 36 X 60 Gray![]()
Specifications for United Stationers Mat Platnm Wlkoff 3x5 Gy MLL94030530:
| Catalog number: | 500017-191 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Application: | Indoor |
| Length: | 60 " |
| Material: | Nylon, Polypropylene |
| Thickness: | 0.375 in |
| Width: | 36 " |
| Color: | Gray |
| Backing Material: | Rubber® |
| Compliance, Standards: | NFSI Certified |
| Global Product Type: | Mats-Wiper Mat |
| Mat Type: | Wiper Mat |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | 0 % |
| Supplier No.: | MLL94030530 |
Package Contents:
- United Stationers Mat Platnm Wlkoff 3x5 Gy MLL94030530 / 500017-191
