



Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
United Stationers Mat Stat-zap 3x10 Pew CWNSPNC31PE has been discontinued by United Stationers and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Rubber or vinyl mats yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Mat Stat-zap 3x10 Pew CWNSPNC31PE
MatStat-Zap3X10Pew Crown Cordless Stat-Zap Carpet Top Mat Size 36 X 120 Pewter![]()
Specifications for United Stationers Mat Stat-zap 3x10 Pew CWNSPNC31PE:
| Catalog number: | 500017-205 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Shape: | Rectangular |
| Application: | Indoor |
| Length: | 120 " |
| Material: | Polypropylene |
| Thickness: | 0.313 in |
| Width: | 36 " |
| Color: | Pewter |
| Backing Material: | Rubber® |
| Global Product Type: | Mats-Wiper Mat |
| Mat Type: | Wiper Mat |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | 0 % |
| Supplier No.: | CWNSPNC31PE |
Package Contents:
- United Stationers Mat Stat-zap 3x10 Pew CWNSPNC31PE / 500017-205
