



Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
United Stationers Mat Tire-track 3x5 Gy CWNTE0035GY has been discontinued by United Stationers and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Rubber or vinyl mats yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Mat Tire-track 3x5 Gy CWNTE0035GY
MatTire-Track3X5Gy Crown Tire-Track Scraper Mat Needlepunch Polypropylene/Vinyl36X60Gray![]()
Specifications for United Stationers Mat Tire-track 3x5 Gy CWNTE0035GY:
| Catalog number: | 500017-214 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Shape: | Rectangular |
| Application: | Indoor |
| Length: | 60 " |
| Material: | Polypropylene |
| Thickness: | 0.375 in |
| Width: | 36 " |
| Color: | Gray |
| Backing Material: | Vinyl |
| Global Product Type: | Mats-Wiper Mat |
| Mat Type: | Wiper Mat |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Total Recycled Content Percent: | 0 % |
| Supplier No.: | CWNTE0035GY |
Package Contents:
- United Stationers Mat Tire-track 3x5 Gy CWNTE0035GY / 500017-214
