



Tap Tap to Zoom
Product Discontinued by Manufacturer
United Stationers Mat Walk-a-way 3x5 Gy CWNWA0035GY has been discontinued by United Stationers and is no longer available. Our product experts have helped us select these available replacements below.You can also explore other items in the Rubber or vinyl mats yourself to try and find the perfect replacement for you!
Product Info for United Stationers Mat Walk-a-way 3x5 Gy CWNWA0035GY
MatWalk-A-Way 3X5Gy Crown Walk-A-Way Indoor Wiper Mat Olefin 36 X 60 Gray![]()
Specifications for United Stationers Mat Walk-a-way 3x5 Gy CWNWA0035GY:
| Catalog number: | 500017-217 |
| Type: | TIER 2 PRODUCTS |
| Shape: | Rectangular |
| Application: | Indoor |
| Length: | 60 " |
| Material: | Olefin |
| Thickness: | 0.313 in |
| Width: | 36 " |
| Color: | Gray |
| Backing Material: | Vinyl |
| Global Product Type: | Mats-Wiper Mat |
| Mat Type: | Wiper Mat |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0 % |
| Surface: | Continous Filament Olefin |
| Total Recycled Content Percent: | 0 % |
| Supplier No.: | CWNWA0035GY |
Package Contents:
- United Stationers Mat Walk-a-way 3x5 Gy CWNWA0035GY / 500017-217
