



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Notebook 100 Sheets Ast TOP65100 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
Notebook100 SheetsAst Tops Jammit Pocket Wirebound Notebook Ruled 9 X 11 White 100 Sheets/Pad![]()
| Catalog number: | Â 500017-587 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Assorted |
| No. of Compartments: | Â 1 |
| Height: | Â 11 " |
| Sheet Size: | Â 11" x 9" |
| Width: | Â 9 " |
| Backing: | Â Pressboard, 30 pt |
| Binding: | Â Coil-Lock |
| Binding Edge: | Â Side |
| Cover Material(s): | Â Pressboard |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| Lines Per Page: | Â 34 |
| No. of Sheets per Pad: | Â 100 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Weight: | Â 16 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Punched/Unpunched: | Â 3-Hole Side Punched |
| Ruling: | Â Ruled |
| Ruling Color(s): | Â Blue/Red |
| Sheet Perforation: |  Letr-Trim® |
| Subjects: | Â 1 |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â TOP65100 |