



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Notebook 5x8 1 Sub Bk MEA06096 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
Notebook5X8 1 SubBk Mead Cambridge Wirebound Business Notebook Ruled 5 X 8 White 80 Sheets/Pad![]()
| Catalog number: | Â 500017-617 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Style: |  QuickNotes® |
| Cover Color: | Â Black |
| Height: | Â 8 " |
| Sheet Size: | Â 8" x 5" |
| Width: | Â 5 " |
| Backing: | Â 20 pt, Linen |
| Binding: | Â Double Wire |
| Binding Edge: | Â Side |
| Cover Material(s): | Â Linen |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| Lines Per Page: | Â 30 |
| No. of Sheets per Pad: | Â 80 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Pads/Note Pads Special Features: | Â Single Subject, Side-Bound |
| Paper Weight: | Â 20 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 30 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Preprinted: | Â Quicknotes |
| Punched/Unpunched: | Â Unpunched |
| Ruling: | Â Ruled |
| Ruling Color(s): | Â Burgundy/Gray |
| Sheet Perforation: | Â Perforated |
| Total Recycled Content Percent: | Â - |
| Subjects: | Â 1 |
| Supplier No.: | Â MEA06096 |