



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Notebook Lab 11x9.25100st RED43649 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
NotebookLab11X9.25100St Rediform Duplicate Lab Notebook Quadrille Rule 9-1/4X11 We/Canary 200 Sheets![]()
| Catalog number: | Â 500017-666 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Brown |
| Height: | Â 11 " |
| Sheet Size: | Â 11" x 9 1/4" |
| Width: | Â 9 1/4 " |
| Backing: | Â Pressboard |
| Binding: | Â Stitched |
| Binding Edge: | Â Side |
| Cover Material(s): | Â - |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| No. of Sheets per Pad: | Â 200 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â Canary, White |
| Paper Pads/Note Pads Special Features: | Â Stitched Binding |
| Paper Weight: | Â 15 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Punched/Unpunched: | Â 3-Hole Side Punched |
| Ruling: | Â Quadrille (4 sq./in.) |
| Ruling Color(s): | Â Light Blue |
| Sheet Perforation: | Â Microperforated |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â RED43649 |