



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Notebook Ltr80sh C/m Recy AMP25480 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
NotebookLtr80ShC/MRecy Ampad Autumn Leaf Wirebound Notebook College/Med Rule 8-1/2X11 We 80 Sheets![]()
| Catalog number: | Â 500017-667 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Tan |
| Height: | Â 11 " |
| Sheet Size: | Â 11" x 8 1/2" |
| Width: | Â 8 1/2 " |
| Backing: | Â Kraft, 30 pt |
| Binding: |  Wirelock® |
| Binding Edge: | Â Side |
| Cover Material(s): | Â Rigid Kraft |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| Lines Per Page: | Â 34 |
| No. of Sheets per Pad: | Â 80 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Weight: | Â 15 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 40 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 30 % |
| Punched/Unpunched: | Â 3-Hole Side Punched |
| Ruling: | Â College/Medium |
| Ruling Color(s): | Â Blue |
| Sheet Perforation: | Â Microperforated |
| Subjects: | Â 1 |
| Total Recycled Content Percent: | Â 50 % |
| Supplier No.: | Â AMP25480 |