



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Notebook Pckt Nrw Ast Pk3 AMP45093 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
NotebookPcktNrw3PkAst Ampad Wirebound Pocket Memo Book College/Narrow Rule 3 X 5 White 60-Sheet 3/Pack![]()
| Catalog number: | Â 500017-677 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Assorted |
| Height: | Â 5 " |
| Sheet Size: | Â 3" x 5" |
| Width: | Â 3 " |
| Backing: | Â Chipboard, 28 pt |
| Binding: | Â Wire |
| Binding Edge: | Â Top |
| Cover Material(s): | Â Pressboard |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| Lines Per Page: | Â 17 |
| No. of Sheets per Pad: | Â 60 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Pads/Note Pads Special Features: | Â Three Assorted Colors |
| Paper Weight: | Â 15 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 40 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 30 % |
| Punched/Unpunched: | Â Unpunched |
| Ruling: | Â Narrow |
| Ruling Color(s): | Â Blue |
| Sheet Perforation: | Â Unperforated |
| Subjects: | Â - |
| Total Recycled Content Percent: | Â 50 % |
| Supplier No.: | Â AMP45093 |