



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Notebook Polycover T/wire JDKK66652 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
NotebookPolycover T/Wire Black N Red Polypropylene Twinwire Notebook Margin Rule Ltr We 70 Sheets/Pad![]()
| Catalog number: | Â 500017-693 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Black |
| Height: | Â 11 " |
| Sheet Size: | Â 11" x 8 1/2" |
| Width: | Â 8 1/2 " |
| Backing: | Â Semi-Rigid |
| Binding: | Â Twin Wire |
| Binding Edge: | Â Side |
| Cover Material(s): | Â Polypropylene |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| Lines Per Page: | Â 32 |
| No. of Sheets per Pad: | Â 70 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Pads/Note Pads Special Features: | Â Polypropylene Notebooks |
| Paper Weight: | Â 24 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Punched/Unpunched: | Â Unpunched |
| Ruling: | Â Margin |
| Ruling Color(s): | Â Gray |
| Sheet Perforation: | Â Microperforated |
| Subjects: | Â 1 |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â JDKK66652 |