



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Notebook Twin Wirebound JDKB67004 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
NotebookTwin Wirebound Black N Red Twinwire Black Hardcover Notebook Ruled 8-1/4 X 11-3/4 70-Sheet![]()
| Catalog number: | Â 500017-725 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Black |
| Height: | Â 11 3/4 " |
| Sheet Size: | Â 11 3/4" x 8 1/4" |
| Width: | Â 8 1/4 " |
| Backing: | Â Hardback |
| Binding: | Â Twin Wire |
| Binding Edge: | Â Side |
| Cover Material(s): | Â Semi-Rigid |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| Lines Per Page: | Â 33 |
| No. of Sheets per Pad: | Â 70 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Pads/Note Pads Special Features: | Â Hardcover Notebooks |
| Paper Weight: | Â 24 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Punched/Unpunched: | Â Unpunched |
| Ruling: | Â Ruled |
| Ruling Color(s): | Â Gray |
| Sheet Perforation: | Â Unperforated |
| Subjects: | Â 1 |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â JDKB67004 |