



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Notebook Wrbnd 11x8.5w/rl RED31983 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
NotebookWrbnd11X8.5W/Rl National Brand Subject Wirebound Notebook Wide/Margin Rule Ltr White 80 Sheets/Pad![]()
| Catalog number: | Â 500017-750 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â Assorted |
| Height: | Â 11 " |
| Sheet Size: | Â 11" x 8 7/8" |
| Width: | Â 8 1/2 " |
| Assortment: | Â Blue, Gray, Green, Red |
| Backing: | Â Board |
| Binding: | Â Wire |
| Binding Edge: | Â Side |
| Cover Material(s): | Â Pressboard |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| Lines Per Page: | Â 26 |
| No. of Sheets per Pad: | Â 80 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Pads/Note Pads Special Features: | Â Pressboard Covers |
| Paper Weight: | Â 16 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Punched/Unpunched: | Â 3-Hole Side Punched |
| Ruling: | Â Wide/Margin |
| Ruling Color(s): | Â Light Blue |
| Sheet Perforation: | Â Microperforated |
| Subjects: | Â 1 |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â RED31983 |