



Tap Tap to Zoom
Unfortunately United Stationers Notebook Wrbnd 3x5 12/pk UNV20435 is not listed by LabPlanet.You can also explore other items in the Labware, Notebooks yourself to try and find the perfect replacement for you!
NotebookWrbnd3X512/Pk Universal Wirebound Memo Books Narrow Rule 3 X 5 White 12 50-Sheet Pads/Pack![]()
| Catalog number: | Â 500017-752 |
| Type: | Â TIER 2 PRODUCTS |
| Cover Color: | Â White |
| Height: | Â 5 " |
| Sheet Size: | Â 3" x 5" |
| Width: | Â 3 " |
| Binding: | Â Wire |
| Binding Edge: | Â Top |
| Global Product Type: | Â Paper Pads/Note Pads-Notebook |
| No. of Sheets per Pad: | Â 50 |
| Pad Type: | Â Notebook |
| Paper Color(s): | Â White |
| Paper Pads/Note Pads Special Features: | Â End Opening |
| Paper Weight: | Â 16 lbs. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Punched/Unpunched: | Â Unpunched |
| Ruling: | Â Narrow |
| Ruling Color(s): | Â Blue |
| Sheet Perforation: | Â Unperforated |
| Subjects: | Â 1 |
| Total Recycled Content Percent: | Â 0 % |
| Supplier No.: | Â UNV20435 |